Kāpēc atteica?

Daudziem cilvēkiem, sapņu mājas iegāde ir neizbēgami saistīta ar mājokļa kredīta pieteikumu. Kas notiek, ja Jūsu kredīta pieteikums tiek noraidīts? Vairumā gadījumu, Jūs būsiet satriekti un pārsteigti, jo Jums var būt samērā cienījama alga un Jums varētu būt pieejama pirmā iemaksa. Šādās situācijās, aizdevējam var būt īpaši iemesli, kādēļ Jūsu mājokļa kredīta pieteikums tiek noraidīts.

Ļaujiet mums tagad apspriest iespējamākos iemeslus, kāpēc Jūsu mājokļa kredīta pieteikums var tikt noraidīts.

(1) Jūs, iespējams, pēdējā laikā esat atraduši jaunu darbu un tam, iespējams, nav ļoti augsta kvalifikācija. Ja Jūs tikai nesen esat ieguvuši jaunu darbu, aizdevējs neuzskata Jūsu maksātspēju kā ideālu. Līdzīgā situācijā, augsti kvalificētam indivīdam ar augsti atmaksātu darbu būs daudz labākas izredzes nodrošināt kredīta saņemšanu.

(2) Jūsu aktīvi un bankas pārskati arī liecina par Jūsu finanšu stāvokli. Ja Jums ir laba bankas konta bilance, tad tas ir darbojas Jūsu labā; bet, ja Jūsu konts ir jauns un parāda minimālus ietaupījumus un banku darījumus, tad tas kļūst par negatīvu aspektu un Jūsu izredzes kredīta apstiprināšanai ievērojami samazinās. Šādās situācijās, aizdevējs var vai nevar pieņemt Jūsu kredīta pieteikumu. Atcerieties, ka visi aizdevēji, kuri ir gatavi uzņemties risku šādās situācijās var piedāvāt Jums ļoti augstu procentu likmi.

(3) Jūsu ģimenes lielums un apgādājamo skaits arī sniegs priekšstatu par Jūsu finanšu saistībām un Jūsu ikmēneša izdevumiem. Citu ģimenes locekļu kvalifikācija un nodarbinātības statuss arī palielinās Jūsu izredzes iegūt kredīta apstiprinājumu.

(4) Jūsu gada ienākumiem jābūt vismaz vienai piektdaļai no kredīta summas, ko Jūs vēlaties aizņemties un Jums ir jābūt vismaz 10% no kredīta summas kā pirmajai iemaksai. Ja Jūs esat pieteikušies ļoti lielam kredītam un aizdevējs redz, ka Jums nav pietiekami daudz ietaupījumu vai ikmēneša ienākumu, tam būs negatīva ietekme uz kredīta apstiprināšanu.

(5) Citi kredīti, piemēram, studiju kredīts, patēriņa kredīts vai auto līzings tiks uzskatīti par saistībām un ja tie nav atmaksāti, tas ievērojami samazinās Jūsu izredzes iegūt mājokļa kredītu.

Mājokļu kredīti var būt pieejami visiem, ar nosacījumu, ka Jūs paturat prātā visus augstākminētos punktus. Būtu ieteicams rūpīgi izpētīt kredītu piedāvājumus un aizdevēju nosacījums, pirms Jūs piesakāties kredītam. Savu finanšu un budžeta plānošana kopā ar līdzsvarotu pieeju attiecībā uz pirmo iemaksu varētu palīdzēt Jums vieglāk saņemt kredīta apstiprinājumu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s