Pirkt dzīvokli kredītā?

Daudzi cilvēki mūsdienās strīdas par to, kas ir aktuālāk – pirkt māju vai varbūt tomēr dzīvokli, bet zem šī jautājuma slēpjas daudz un dažādas nianses, piemēram pirkt dzīvokli parasti ir daudz izdevīgāk, nekā ja būtu nepieciešams pirkt māju. Pērkot māju, būs nepieciešams padomāt par sevis piederošo zemi, kā arī par mājas saistītajiem nodokļiem gan dzīvoklim, gan mājai ir savi plusi un mīnusi, taču pēc statistikas datiem pierādījies, ka dzīvokļu ņemšana kredītā ir visaktuālākais ieradums Latvijas iedzīvotājiem, jo tas tiek skaidrots ar to, ka ne visiem ir izdevies iekrāt pietiekoši lielus iekrājumus, tāpēc izvēlas ņemt kredītu un pirkt dzīvokli, kas cenu ziņā ir daudz izdevīgāks piedāvājums, nekā māja.

Ja esat izdomājis, ka pirksiet dzīvokli kredītā, atcerieties, ka liela nozīme ir pašam aizdevējam, tas šajā gadījumā būs hipotekārais kredīts – vairumā gadījumu šāda veida kredīti tiek paņemti uz vairākiem gadiem, un tie parasti nemēdz būt divi vai trīs, bet gan četri, pieci un pat vairāk, tāpēc ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību sīkumiem, jo tieši šie mazie sīkumi var būt Tavi lielie plusi, kur varēsi ietaupīt salīdzinoši daudz naudas, vai tieši otrādi – vieta, kur zaudēsi naudu, ko noteikti būtu varējis nezaudēt.

Pats svarīgākais būs izvēlēties nevis dzīvokli, bet gan īsto hipotekārā kredīta aizdevēju, jo šajā gadījumā ir vajadzīgs ņemt vērā tik tiešām daudz faktus. Kā jau ņemot ikvienu kredītu – Tev būs nepieciešams izpētīt visas hipotekāro kredītu procentu likmes, kā arī aizdevuma atmaksas termiņus. Atceries, ka piedāvāto aizdevumu procentu samaksu uzzināsiet tikai tad, kad būsiet fiziski pieteicies kredītam un saņēmis, personīgi Jums izstrādātu aizdevuma piedāvājumu, taču neviens jau netaisās ņemt pirmo iespējamo hipotekārā kredīta piedāvājumu, tieši tāpēc mūsdienās aizvien populārākas kļūst iespējas uzzināt aizdevēja vispārināto piedāvājumu, kurā Tu varēsi redzēt aptuvenās procenta likmes lielumu. Ja ņemat ilgtermiņa aizdevumu, jūs varat gūt milzīgu ietaupījumu, ja kāds no hipotekārā kredīta sniedzējiem piedāvā par 0,8% zemāku aizdevuma procenta samaksu, nekā to piedāvā citi, tieši tāpēc ir vērts apskatīties un salīdzināt visas iespējamās hipotekārā kredīta iespējas un pakalpojumus.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s