Nauda mācībām

Kā jau mums visiem no bērna kājas mācīts – ja Tev būs laba izglītība, tad arī noteikti atradīsi labu darbu, un ja būs labs darbs, tad visticamāk arī par dzīves problēmām nevajadzētu uztraukties, taču katri vecāki savu bērnu ir izaudzinājuši savādāk, taču svarīgi atcerēties, ka bez labas izglītības mūsdienās nenotiek itin nekas!

Jāteic, ka izglītība ir pats galvenais dokuments, kas būs tavā dzīvē un ies līdzi visur, kur iesi tu! Taču arī jāatceras, ka par labu izglītību bieži vien nākas arī samaksāt, tas parasti notiek maksas augstskolās vai arī pašam personīgi jāapmeklē izglītības kursi, kuri pavisam noteikti nav lēti, tāpēc par sevis izglītošanu jādomā laicīgi, jo šīs zināšanas būs viss, kas dzīvē būs ar tevi.

Uzreiz jāteic, ka ne visiem ir nepieciešamā nauda, lai uzsāktu sevis izvēlētās mācības – tāpēc Tev nāksies aizņemties. Pirmais pie kā noteikti centīsies aizņemties – būs tavi draugi vai ģimene, ja tie nespēs Tev palīdz pavisam noteikti, Tu varēsi izmantot vienu no īpaši mācībām paredzētajiem aizdevuma kredītiem. Šāda veida gadījumā  – vispopulārākie aizdevumi ir studiju un studējošo kredīti, noteikti izklausās vienādi, taču aizdevuma lietošanas mērķis katram ir savādāks.

Ja vēlies priekš savām topošajām mācībām izvēlēties studiju kredītu – tad atceries, ka studiju kredīts tiek piešķirts mācību maksas segšanai. Piešķirtais kredīts tiek nosūtīts nevis uz jūsu kontu, bet gan aizdevējs to pārskaita uz tevis izvēlētos mācības bankas kontu. Pats labākais šajā visā ir tas, ka kredīta atmaksāšana Tev būs jāsāk tikai tad, kad būs studiju programmas beigas. Līdz ar to, Tev nebūs jāuztraucas par studiju maksu kamēr mācīsies, tādējādi Tu varēsi visu savu laiku veltīt mācībām, bet naudas atmaksu – pēc tām.

Savukārt studējošais kredīts atšķiras ar to, ka tiek piešķirts dzīvošanas izdevumu segšanai, kas norisinās studiju laikā. Aizdevējs šo kredītu izmaksā  katru mēnesi, vai tieši tā, kā tas tiks paredzēts līguma gadījumā.  Šis aizdevums noteikti varētu būt ļoti noderīgs tiem studentiem, kas tikuši budžeta vietā, taču viņiem nav iespējas, vai arī vēlmes strādāt, jo prioritāte šajā gadījumā pavisam noteikti būs studijas. Par piešķirto kredītu var samaksāt gandrīz par visu, par šo naudu Tu varēsi apmaksāt savus dzīvošanas izdevumus, tāpat arī sevis iegādāto pārtiku un protams – mācībām nepieciešamos rīkus un līdzekļus.  Šāda tipa aizdevumu var izsniegt gan banku, gan nebanku aizdevumi, pie tam jāņem vērā fakts, ka mūsu valsts nāk pretī studējošajiem jauniešiem, tāpēc ir izveidota speciāla atbalsta programma, kā ietvaros tiek piešķirti valsts sniegti naudas līdzekļi, jeb galvojumi kredīta saņemšanai.

Taču daudzi studējošie savas studijas apvieno ar darbu, un tādējādi liela daļa labprātāk izvēlas paņemt ātro kredītu, jo tas viņuprāt ir izdevīgāk, taču tā nebūt nav.  Ātrie kredīti ļoti labi noder, ja vajag atrisināt steidzīgas situācijas, kuras nevar gaidīt, tieši šajā gadījumā ir ļoti svarīgi atcerēties, ka tieši ātrie kredīti ir paredzēti, lai varētu segt neparedzētu izdevumus, vai vienkārši aizņemties, lai varētu sagaidīt savu algas dienu – taču tie pavisam noteikti nav domāti lielu pirkumu veikšanai,  tieši tāpēc ja vēlaties iestāties labā augstskolā un vēlaties par studiju maksām samaksāt pienācīgi – noteikti izvēlieties sev atbilstošāko kredīta veidu. Lielākoties studējošie izvēlas studiju kredītu, jo tādējādi atkrīt galvas sāpes par naudas maksājumiem pašā studēšanas laikā, bet kas būs piemērotākais Tev?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s