Kāpēc nepieciešama budžeta plānošana?

  • Nākotnes plānošanai

Ja jūsu plānos ietilpst ilga un laimīga kopdzīve, jums ir vajadzīgs pamats – ne vien idejisks, bet arī finansiāls. Kas var būt labāks par kopīgi nopelnītās naudas uzskaiti, lai saprastu, cik reāli ir šādu plānošanu izpildīt dzīvē.

  • Disciplīnai

Pat, ja jūsu ģimenē naudu nav ierasts skaitīt, ir labi, ja tomēr ieviešat kādu materiālās sfēras „āķīti”. Nodomam sākt ģimenes grāmatvedības uzskaiti ir jābūt saistītam ar pozitīvu uzstādījumu; kāpēc lai tas nebūtu finansiālā disciplīna? Turklāt, izlemjot radīt kopīgu ģimenes biznesu, naudas uzskaites jautājums būs jau laikus un dabīgi iestrādāts.

  • Plānošanai un salīdzināšanai

Ja esat iecerējuši lielāku pirkumu, par kuru ir gluži vienalga, kurā gadalaikā to iegādāties, bet gribat šim nolūkam ņemt nelielu kredītu, ir vērts parēķināt, cik naudas tērējat ziemā/vasarā. Iespējams, ka vasarā, sakarā ar komunālo maksājumu tēriņu samazināšanos, varēsiet iztikt bez procentu uzrēķina, kas jāatdod kreditoriem.

  • Ja vēlaties ņemt kredītu

Budžeta plānošana ir svarīga jo īpaši gadījumos, kad vēlaties noformēt kredītu. Lēmums par aizņemšanos var šķist viegls, tomēr labāk ir iepriekš parēķināt, cik drīkstat atļauties tērēt ikmēneša aizdevuma atmaksai. To var izdarīt, summējot visus ģimenes ienākumus, atņemot no tiem visus izdevumus. Tā jūs aprēķināsiet, vai pārpalikusī summa ir vērā ņemama. Taču uzrakstiet arī citas savas vēlmes, kas rodas vēl bez kredīta. Ja ienākumi paredzami ilgtermiņā vai vismaz uz kredīta ņemšanas laiku; ja gribat un varat atļauties kādu brīdi dzīvot bez impulsīviem pirkumiem, tad naudu varat atlikt kredīta atmaksai.

  • Pārliecībai par to, ka netērējat pārāk daudz

Veicot ienākumu un izdevumu salīdzināšanu, jūs sapratīsiet arī, vai netērējat pārāk daudz. Proti, vai izdevumi nav lielāki par jūsu ienākumiem. Tāda situācija varētu būt radusies, ja esat aizņēmušies, ja jums ir overdrafts, vai ja pastāvīgi esat kādam parādā ārpus ģimenes.

  • Racionālākai naudas izmantošanai

Prātīgi būs parēķināt, vai jūsu nauda tiek tērēta lietderīgi un maksimāli efektīvi. Gluži tāpat, kā pilošs krāns var aizpludināt nekam neizmantotu, bet ūdeni, par ko paši maksājat, tā arī var izrādīties, ka ir vairāki naudas tērēšanas veidi, kas jūsu kopējo maciņu tukšo lieki tur, kur varētu ietaupīt.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s